INSTRUKTORSKÝ TÝM

Alča

hospodaření, zážitkové programy, komunikace

Ve skautském světě se zjevila až jako dospělá, před čtyřmi lety zažila Zvostra jako účastník a teď se těší na pohled z druhé strany. Domovským oddílem jsou jí Sluníčka z Dvojky Praha. Má ráda spánek, chození po horách, švestkový koláč a matematiku. K brzkému vstávání ji přiměje většinou jen ornitologická vycházka.

Rak

materiál a zázemí

Je to člověk mnoha profesí a schopností. Nejen že umí sehnat a zařídit vše, co si myslíte, že potřebujete, ale i to, co by vás ani ve snu nenapadlo. Nikdo neví, kde bere volný čas, ale v něm se stará a pečuje o celý tým Zvostra, i o mnoho dalších týmů mnoha dalších kurzů.

Fifi

pedagogika & psychologie

(Ne)vyrostla v Táboře, studovala v Brně, žije v Českých Budějovicích. Právnička & feministka. Hlavní skautský úvazek má v Jihočeském kraji, jako instruktorka působí také na kurzech Ohitika a Falconeri. Celé léto plní spíž domácími sirupy, marmeládami, kompoty a přesnídávkami, aby přes zimu měla co mlsat.

Mazda

organizace, osobnost čekatele, skauting

Mazda se před dvěma lety rozhodl jet na vlně sociálního hazardu jménem doktorské studium. Jeho oborem jsou světové dějiny. Mimo to rád čte, píše, chodí za kultůrou a cestuje. Nemá rád husí játra, Varšavu a brzké vstávání.

Novinářka

plánování, metodika, komunikace, pedagogika & psychologie

Je z Milevska. Ve skautu sedí v krajské radě Jihočeského kraje a ve svém domovském středisku je v revizní komisi. Mimo skautský svět pracuje s DNA a RNA různých zvířecích virů a bakterií. Blízkým tématem jsou jí rozhodně zvířata a příroda.

Kobliha

plánování, metodika, zdravověda

Je učitelem českého jazyka a přírodopisu. Nejčastěji ho potkáte s kytarou v ruce, jak drbe Stánky u táboráku, nebo v kuchyni při vaření něčeho poživatelného. Jako skoro jediný v týmu nepije kafe.

Josef

komunikace, skauting, osobnost čekatele, pedagogika & psychologie

Josef je věčný student. Od molekulární biologie to vzal zkratkou přes neurobiologii, až skončil u psychologie. Zabývá se personalistikou, jak profesně, tak u skautů. Rád čte, diskutuje a strašně hluboce přemýšlí. Když je všeho moc, vezme do ruky housle a hlasitým vrzáním zpříjemní život sobě i svému okolí.

Gabi

plánování, metodika, bezpečnost, zážitkové programy

Je nadšenou chovatelkou malého černého psa s kočičí povahou. Kromě biochemie a kontroly kvality vakcín se věnuje bylinkám. Vedla dívčí oddíl v Úvalech a nyní žije v Kolíně. K narozeninám dostala novou kytaru a doufá, že zase začne hrát. Má ráda zimní sporty, vlněné svetry a horký čaj.

Léďa

zdravověda

Je z Hradce Králové, studuje zdravotnického záchranáře v Brně, vede vlčata a vodní skauty, miluje sporty (lezení a bouldering, parašutismus, běh, posilování, frisbee, karate…).

Démon

zážitkové programy

Pochází zpod Krušných hor, skautovat začala v Plzni jako dospělá, je absolventkou Zvostra, instruktoruje na Tutom ČLK. V prstech ráda cítí skálu, má ráda výzvy, výhledy do krajiny, toulky přírodou a přechody hor.

Lenka

osobnost čekatele, skauting, zážitkové programy

Obdivovatelka krásných věcí a vjemů, krásu a osobitost hledá i na místech špíny a úpadku (asi moc dlouho žila na pražském Smíchově), poutají ji příběhy v krajině. A v životech. Milovnice poetiky nočních neonů, znalkyně pražských nonstopů a rock’n’rolla. Někdy se to všechno zhoupne, to si pak zpívá, že má rande so svojím mestom.